Penzion U Hrádku Lukov nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí.

Za koupáním

V nádherné krajině Pálavských vrchů , v krajině vína a dlouhých slunečních dnů najdete nejmodernější aquapark v České republice – 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restauraci Imperium s bohatým výběrem jídel.  Největší tobogán České republiky  High Five, nebo spíše vodní horská dráha, je dlouhý 242 metrů a své pasažéry před jízdou vždy nejprve automaticky zváží. To právě proto, aby je později vyvezl i do kopce. Startuje se z nástupiště ve výšce zhruba odpovídající panelovému domu.  Vaše děti si jistě oblíbí unikátní dětský svět, který nabízí skluzavky, průlezky, vodotrysky a vodopády, vodní hrad a věž.   V létě se můžete  vykoupat i v  přilehlé přehradě a pobřežních jezerech. Voda je zde čistá a obvykle teplá. Vaše děti si jistě oblíbí unikátní dětský svět, který nabízí skluzavky, průlezky, vodotrysky a vodopády, vodní hrad a věž.

Malé, čisté, přírodou obklopené  koupaliště naleznete hned za hranicí se sousedním Rakouskem na okraji městečka Hardegg. Oblíbené místo pro rodiny s dětmi, nebo jen příjemná zastávka pro cyklisty a turisty při jejich výletu. I při velkých vedrech, kdy všechna ostatní koupaliště praskají ve švech je zde sále příjemná obsazenost. Od centra Hradeggu a místního hradu je to co by kamenem dohodil. Zde je možné navštívit i místní restaurace. Doporučujeme Gasthaus Thayabrücke, domluvíte se česky a můžete platit i v českých korunách Parkování je možné přímo u koupaliště zde.  Dostupnost z  české strany je sice trochu složitější, ale návštěva za to určitě stojí. Ze směru od Vranova nad Dyjí využijte hraniční přechod Šafov, od Znojma hraniční přechod Hnánice. Peší turisti a cykloturisti mohou využít hraniční přechod Čížov - Hardegg. Vzdálenost od odstavného parkoviště v Čížově cca 4,50 km, ale je to krásná procházka, která za to určitě stojí. Cesta z Čížova do Hardeggu není pro automobily přístupná a je zde často hlídaná policí !!! Autem je možné výlet  spojit s návštěvou  městečka Retz s vyhlášeným mlýnem, zámku Ruegers v Riegersburgu, nebo vyhlídkového a kultovního místa Heiliger Stein. ( Svatý kámen ).

Velice pěkné, udržované koupaliště se spoustou zábavy jako alternativa ke koupališti ve Znojmě. Mírnější ceny a o něco menší návštěvnost dělají z tohoto místa oblíbené místo v parních letních dnech. Celý areál je tvořen několika odpočinkovými místy, naleznete zde hřiště pro plážový volejbal, stolní tenis, ruské kuželky, petanque, půjčovnu sportovních potřeb a slunečníků, dva tenisové kurty s umělým povrchem a víceúčelové hřiště pro míčové hry a  možnost občerstvení.  Plavecký bazén je zde vyhříván na 27°C ,  dětský bazén na 29°C a tak je možné koupaliště navštívit i v chladnějších dnech. Parkování je možné přímo u koupaliště. Vzdálenost od Znojma cca 7 km od Vranova nad Dyjí 20 km.

 

Opravdu nedaleko, v těsné blízkosti obce Mašovice objevíte nádherný zatopený lom. Voda je krásně čistá a koupání v ní je osvěžující zejména v horkých letních dnech. Lom si oblíbili i potápěči, na které tady pod hladinou čeká celá řada druhů ryb.V podzimních a  zimních měsících kamenný masiv stále udržuje přijatelnou teplotu vody a  potkáte tak zde i celou řadu otužilců. Mašovický lom je v soukromých rukou. Vstup je však možný pouze na vlastní nebezpečí. Až téměř k vodě je možné dojet autem. Parkování je možné podél. silnice. Perfektní místo pro koupání a relaxaci.Lom a okolí je však i přírodovědecky zajímavá lokalita. Podle ochránců přírody je mašovický lom unikátem a zaslouží si ochranu. „Tato lokalita je v krajině velmi vzácná.

Element voda - v její blízkosti se cítíme dobře. Přináší uvolnění, lehkost, novou energii.V lázních Therme Laa na Vás čeká jedinečné setkání s tímto životadárným živlem. Všem, kteří mají rádi termální koupaní, návštěvu těchto krásných lázní vřele doporučujeme. Velkoryse zařízené vnitřní i venkovní prostory, vždy dostatek lehátek a slunečníků, klid, pohoda a výborná gastronomie dělá tyto lázně jedničkou v našem regionu.  Lázně naleznete hned na hranici se sousedním Rakouskem, využijte přechod Hnánic - Laa an der Thaya . Vzdálenost od Znojma cca. 25 km. Bezproblémové parkování. V letních měsících je možné využít výrazně snížené vstupné pouze pro venkovní koupání.

Více informací :  Lázně an der Thaya.

Městskou plovárnu Louka naleznete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní částí města Znojma. Velkoryse pojaté koupaliště s nerezovými vanami doporučujeme všem milovníkům koupání a zábavy vůbec. Velká travnatá plocha (je zde i vhodný stín pod stromy) s prolézačkami, pískovištěm a hřištěm na  fotbálek i volejbal. Dva tobogány a skluzavka pro menší děti, většinou bez delšího čekání. Přilehlá restaurace a občerstvení. Možno spojit i s návštěvou přilehlého Louckého kláštera a  na jeho nádvoří ochutnávkou, nebo nákupem vína a  zemědělaských prodůktů. A uschovají Vám zde i Vaše kola !!! 

Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších a nejčisčích přehrad u nás. Nabídne Vám  pěkné koupání, možnost výletů parníčkem, zapůjčení lodiček, návštěvu lanového parku, nesčetné možnosti občerstvení. Dopručené parkování přímu u hráze Vranovské přehrady ( směr z Vranova nad Dyjí ), nebo od obce Štítary přímo na Vranovské pláži. Turisté moho vystoupat na vyhlídku Claryho kříž, odkud budete mít celé okolí jako na dlani. Naleznete zde i zastávku turistického vláčku, který Vás pohodlně dopraví do nedalekého Vranova nad Dyjí, nebo ke stejnojmennému zámku.

Jízdní řád vláčku zde...

© 2024 U Hrádku

Lukov 25, 669 02 Znojmo

 

Ochrana osobních údajů - GDPR

Design by GOLDEN ORANGE s.r.o.