Penzion U Hrádku Lukov nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí.

Památky

 
Hasičský pivovar Bítov je skvělým místem pro osvěžení v teplých letních dnech. Nově je vám k dispozici otevřená pivovarská terasa s kapacitou 50 míst a parkovištěm kol. Hasičský pivovar je ideální zastávka na cyklotrase mezi Vranovem nad Dyjí a Bítovem. Vyrábějí se zde  poctivá piva  ležáckého typu klasickou českou technologií. Možnost prohlídky.

Burg Hardegg, česky hrad Hardek se vypíná vysoko nad údolím řeky Dyje a vévodí stejnojmennému městu Hardegg, které vyrostlo v jeho podhradí. Výborná dostupnost z obce Čížov s možností odbočky na Hardeggskou vyhlídku. Na trase je dále možnost navštívit muzeum železné opony s pozůstatky hraničních zátarasů.

Doporučujeme Vám návštěvu rozsáhlé zřízeniny hradu Nový Hrádek u Lukova. Zažijete zde velice zajímavou prohlídku staré a nové části hradu nacházejícího se v první, nejpřísněji chráněné zóně NP Podyjí. Odměnou Vám bude úžasný výhled na meandry řeky Dyje a sousední národní park Thayathal. Výborná dostupnost přímo od penzionu. Délka prohlídky 45 minut.   

 
Historické město roku 2010. Můžete zde navšívit mnoho zajímavých památek jako je například Znojemský hrad, radniční věž, Mikulášský kostel, Znojemské podzemí, Rotunda sv. Kateřiny, Loucký klášter. Vše s výbornou dostupností a možností pohodlného parkování. Úzké, klikaté uličky s kavárničkami a výhledem na řeku Dyji od Mikulášského kostela Vás jistě uchvátí.

Nachází se 1 kilometr jihozápadně od obce Lukov. Jedná se o jižně orientovaný skalní amfiteátr s nádherným výhledem na meandry řeky Dyje a sousedící zříceninu hradu Nový Hrádek u Lukova. Východ nebo západ slunce zde vytváří téměř mystické místo, na které jen tak nezapomenete. Vzhledem ke skutečnosti, že se Vraní skála nachází v 1. zoně NP Podyjí, je na ni vstup zakázán.

© 2021 U Hrádku

Lukov 25, 669 02 Znojmo

 

Ochrana osobních údajů - GDPR

Design by GOLDEN ORANGE s.r.o.