Podyjí je krajem kouzelných přírodních scenérií, nekonečných úrodných polí, ovocných alejí a pozoruhodných říčních meandrů

Podyjí je krajem turistiky, rájem cykloturistiky a rodinné dovolené

Podyjí je krajem architektonických skvostů, všudypřítomné historie a památek UNESCO

Podyjí je krajem vzkvétajícího vinařství, moravské pohostinnosti a venkovské pohody

 

To vše Vám může nabídnout okolí našeho penzionu, který Vás odmění poklidnou a přátelskou atmosférou. Vzhledem k velké prostorné zahradě, ve které jsou umístěny jednotlivé ubytovací části, budete mít pocit, že vše je tu pouze pro Vás. A to je také naše priorita - náš host.

Penzion leží uprostřed nádherné krajiny, nedaleko kouzelného kaňonu řeky Dyje. Hlavní cykloturistická stezka Greenways Praha – Vídeň jen těsně míjí náš penzion a provede Vás celým Národním parkem Podyjí a přiléhajícím Národní parkem Thayathal.
Vzhledem k naší výhodné poloze je jen na Vás, kterým směrem se vydáte. Vždy Vás však čeká mnoho turistických zajímavostí, pěkných výhledů do okolí a technických památek.

V širším okolí naleznete mnoho starobylých hradů, zámků a církevních staveb. Vám, kteří k nám i mimo jiné přijíždíte poznat moravské vinařství, rádi poradíme, kam se "musíte" podívat a kde a jak nejlépe víno ochutnat a zakoupit. Neopakovatelná vinice Šobes s možností ochutnávky těch nejkvalitnějších světově uznávaných vín je opravdu jen za kopcem.

Naše okolí je vhodné i pro Vás všechny, kteří hodláte náš kraj zhlédnout ze sedla Vašeho kola, ale i pro Vás, kteří máte rádi spíše kratší procházky, nebo byste jen rádi strávili příjemný čas s Vašimi dětmi výletem do přírody. Návštěva Nového Hrádku u Lukova (3km), výhled na meandr Dyje z Vraní skály (1km), nebo pohled na starobylý hrad Hardegg (6km), na samotné hranici se sousedním Rakouskem, patří k těm nezapomenutelným.

Ošizeni nezůstanou příznivci přírodního koupání (Vranovská přehrada, lom Mašovice) a wellnes relaxace (termální lázně Laa an der Thaya) a ani ti z Vás, kteří rádi nakupují. Určitě Vás uspokojí nákupní centrum Freeport Hatě s nonstop provozem. Možností je opravdu mnoho.

Každopádně si buďte jisti, že se v našem kraji vyznáme a rádi Vám osobně poradíme, vybavíme Vás vhodnými propagačními materiály a třeba i přidáme drahocennou radu.

 

zviratka

 

Zřícenina hradu Nový Hrádek u Lukova

km
3 km
auto
X
kolo
20 min
pesky
43 minut
 
Doporučujeme Vám návštěvu rozsáhlé zřízeniny hradu Nový Hrádek u Lukova. Zažijete zde velice zajímavou prohlídku staré a nové části hradu nacházejícího se v první, nejpřísněji chráněné zóně NP Podyjí. Odměnou Vám bude úžasný výhled na meandry řeky Dyje a sousední národní park Thayathal. Výborná dostupnost přímo od penzionu. Délka prohlídky 45 minut.
nh nh 01

Vraní skála

km
1 km
auto
X
kolo
x
pesky
30 minut
 
Nachází se 1 kilometr jihozápadně od obce Lukov. Jedná se o jižně orientovaný skalní amfiteátr s nádherným výhledem na meandry řeky Dyje a sousedící zříceninu hradu Nový Hrádek u Lukova. Východ nebo západ slunce zde vytváří téměř mystické místo, na které jen tak nezapomenete.Vzhledem ke skutečnosti, že se Vraní skála nachází v 1 zoně NP Podyjí, je zde vstup zakázán.
 
10 16

Hrad Hardegg (dolní Rakousko)

km36km/8km
auto
43 min
kolo
40 min
pesky
2 hod
 
Burg Hardegg, česky hrad Hardek se vypíná vysoko nad údolím řeky Dyje a vévodí stejnojmennému městu Hardegg, které vyrostlo v jeho podhradí. Výborná dostupnost z obce Čížov s možností odbočky na Hardeggskou vyhlídku. Na trase je dále možnost navštívit muzeum železné opony s pozůstatky hraničních zátarasů.
23 27
 

 

Vinice Šobes

km
26km/10km
auto
35 min
kolo
40 min
pesky
2 hod
 
Šobes je jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh. Za své vynikající vlastnosti vděčí šobeské víno právě ideální poloze vinice na prosluněném jižním svahu uprostřed NP Podyjí. Přístupná je buď starou Římskou cestou přímo od našeho penzionu, nebo snadněji z vinařské obce Hnanice. Zkrátka navštívit Znojemsko a neochutnat Šobeské víno přímo zde na vinici by byla chyba.
sobes sobes 2
 

 

Město Znojmo

km
10 km
auto
10 min
kolo
0,5-2 hod
pesky
3-5 hod
 
Historické město roku 2010. Můžete zde navšívit mnoho zajímavých památek jako je například Znojemský hrad, radniční věž, Mikulášský kostel, Znojemské podzemí, Rotunda sv. Kateřiny, Loucký klášter. Vše s výbornou dostupností a možností pohodlného parkování. Úzké, klikaté uličky s kavárničkami a výhledem na řeku Dyji od Mikulášského kostela Vás jistě uchvátí.

 

IMG 0883 IMG 1042

 

Vranovský zámek

km
10 km
auto
15 min
kolo
1 hod
pesky
2-4 hod
 
Barokní zámek, hrdě se tyčící na skalním masivu nad stejnojmenným městem. Několik možností přístupových cest, včetně možnosti využítí dopravy turistickým vláčkem a spojení s návštěvou nedaleké Vranovské přehrady.  Foto vpravo : Ivanka Čistínová ve spolupúráci s CzechTourism
zamek
Vranov nad Dyjí

 

Hasičský pivovar Bítov

km
24 km
auto
35 min
kolo
2 hod
peskyX
 
Hasičský pivovar Bítov je skvělým místem pro osvěžení v teplých letních dnech. Nově je vám k dispozici otevřená pivovarská terasa s kapacitou 50 míst a parkovištěm kol. Hasičský pivovar je ideální zastávka na cyklotrase mezi Vranovem nad Dyjí a Bítovem. Vyrábějí se zde  poctivá piva  ležáckého typu klasickou českou technologií. Možnost prohlídky.
R1 R3

 

   

 

Další zajímavé cíle v širším okolí

Hrad Bítov

Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země. Jedinečné je již jeho umístění v krajině: leží na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou, nedaleko jejího soutoku s Dyjí, v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska. Foto vpravo: Ladislav Renner ve spolupráci s CzechTurism
bitov hradHrad Bítov

Zřícenina hradu Cornštejn

Rozsáhlá zřícenina hradu založeného Lichtenburky v 1. polovině 14. století. Roku 1465 byl hrad dobyt vojskem krále Jiřího z Poděbrad.

cornstejn cornstejn2

Státní zámek Telč - památka UNESCO

Zámek je spolu s historickým centrem města od roku 1992 zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zámecké nádvoří a historické sály jsou vyhledávaným místem konání hudebních koncertů. Foto : Ladislav Renner ve spolupráci s CzechTourism
 
Zámek TelčZámek Telč 1

 

Náměstí Slavonice

Městská památková rezervace Slavonice, která patří mezi renesanční města jihozápadní Moravy, leží v jižní části Českomoravské vysočiny u rakouských hranic.

slavonice1 slavonice2

 

Židovská čtvrť města Třebíč - památka UNESCO

Třebíčská židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, která je zapsána na seznamu UNESCO.

trebic1 trebic2

 

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou je barokní národní kulturní památka, společně s chrámem sv. Markéty vytvářející dominantu a symbol města Jaroměřic nad Rokytnou.

jaromerice1 jarromerice2

 

Město Mikulov

Jen těžko byste našli město s hezčí polohou než právě Mikulov, rozložený na posledních výběžcích Pálavy a obklopený vinicemi. Právě vinohrady vám napoví, že jste v centru Mikulovské vinařské podoblasti a s vínem se tu potkáte doslova na každém kroku.
Mikulov menší

 

Lednicko Valtický areál

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

lednice1 lednice2

 

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernější zábavní centrum v České republice, ve kterém si přijdou na své děti i dospělí. Čeká na Vás 20 různých tobogánů a skluzavek.

aqua

 

Termální lázně Laa an der Thaya

Lázně v Laa jsou díky své poloze oblíbené nejen u obyvatel Rakouska, ale mají je v lásce i Češi, kteří sem jezdí v hojném počtu.

laa2  laa3

 

 

Plovárna Louka Znojmo

Městskou plovárnu Louka naleznete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní částí města Znojma.

plovarna0051 plovarna0241

 

Lom Mašovice

Turisty i místními lidmi oblíbené místo, kde se v letních měsícíh můžete schladit.

lom 1 lom 2

Kudyznudy.cz - tipy na výlet