Cyklistické túry v Podyjí, to jsou ty nejlepší stezky, které Vás dovedou na ty nejkrásnější místa v našem okolí. Právě tři z těch nejvyhledávanější, včetně mezinárodní trasy Praha -Vídeň, prochází přímo kolem našeho penzionu. Potkáte zde cykloturisty i z tak vzdálených zemí jako je Kanada, Austrálie, ale třeba i Filipíny.

Skutečnou klasikou je pak cyklosteska Národním parkem Podyjí s možností návštěvy zříceniny Nový Hrádek u Lukova s úžasným výhledem do okolní krajiny a dalším pokračováním do vinařské oblasti v jižní části Znojma. Naleznete zde nejen vyhlášenou vinici Šobes, nacházející se na jižním svahu v meandru řeky Dyje, ale i nespočet vinných sklípků, ochutnávkových stánků, odboček k romantickým přírodním zážitkům a mnoho historických a technických památek. Můžete navštívit královské město Znojmo, nebo v přeshraničních úsecích nejmenší město Rakouska Hardegg s majestátně se tyčícím stejnojmenným hradem.

Specialitou Znojemska je vinařská cykloturistika. Celý region protkaly vinařské cyklistické stezky, které se klikatí mezi vinicemi a vy můžete poznat půvab krajiny s kostelíky a malebnými vesničkami.

To je jen opravu malý výčet z toho, co zde v sedle Vašeho kola můžete zažít.

 

CV 2008


Penzion U Hrádku je držitelem certifikátu Cyklisté vítáni, který Vám zaručí vysokou kvalitu služeb pro cykloturisty.


Doporučené cyklotrasy v našem okolí :


1. Na Nový Hrádek (12 Km) - nenáročná (Lukov-Nový hrádek-Podmolí-Lukov)

 

2. Na Hardeggskou vyhlídku (19 Km) - nenáročná (Lukov-Čížov-Hardegská vyhlídka-Čížov-Lukov)

 

3. Okruh Znojmem (31 km) - středně náročná (Lukov-Šobes-Hnanice-Popice-Konice -Znojmo-Podmolí-Lukov)

 

4. Okruh Np Podyjí a Np Thayathal (36 Km) - středně náročná ( Lukov-Čížov-Hardegg-Hnanice-Šobes-Podmolí-Lukov)

 

5. Okruh "přes Vranovskou přehradu (25 km) - středně náročná" (Lukov-Čížov-Vranov nad Dyjí-Vranovská přehrada-Lesná-Lukov)

Rádi Vám osobně doporučíme další možné okruhy a cyklotrasy.